Hizmetlerimiz

 

Neler Yapıyoruz


Kurumsal Olabilmek
işini ilk günkü gibi takip etmektir.

Web Tasarım, günümüzde sunulan ve üzerinde çalışılan web tasarımlar, bir sanatsal çalışma olmaktan tamamen sıyrılarak kullanıcıları yormadan daha minimalist tasarıma ve kullanıcı dostu olmakla beraber, web sitesinde gezinmeleri için sadeleşme yolunu seçmiştir. Henüz standartlaşmamış olmakla birlikte kendi kurallarını içinde barındırır. Aslında olması gerekende budur çünkü bir web sitesi Kişisel olduğunda bir kişiyi ruhuyla birlikte anlatmaya çalışmaktır.

Firma sitesi ise kurumsallığı,düzeni,nizamı ortaya koymak zorundadır. Buda sitelerin Gelecekteki müşterileri için güven duygusunu barındırması için önemlidir. bazı örneklerde firmaların markaya ve kendilerine ne kadar önem verdiğini anlayabiliriz Ferrari , İstanbul veya Maltepe gibi örnekler mevcuttur.


Web Tasarım

Bugün ekonominin stabilize halde seyretmesi gelişen teknolojinin en verimli şekilde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Satıcı müşteri ilişkisini yakınlaştırılması alım-satım gücünü daha da artırmıştır. her satıcı dükkanın öncelikle güzel görünmesini ve herşeyi çabuk bulmasını diler koltuk,çamaşır makinesi, araba, gemi v.s. hepsini ama hepsini dükkanın önüne yığmak ister o olmazsa bu ,bu olmazsa şu yeterki alsın der ve çoğunlukla bilgisiz bir satıcıdan hiçbirşey almadan çıkar gider. Bu örnek web siteleri içinde aynıdır. Mağaza değişir, Satıcı değişir, Zaman değişir ama müşterinin istek şekli değişmez.Herşey Tanıtmakla ilgili aslında

Biz internet yönetimi olarak size İstanbul Maltepe de bu konuda hizmet veriyoruz değişmez kuralımız ile yardımcı olmak için hazırız. Müşterinin seveceği ilgileneceği ve ürünü satın alacağı tasarımlar ile ilgileniriz. Bundan dolayı yetersiz karma karışık web siteleri yerinine en ideal olanı, Ürün veya firma bilgisini konsantrasyonlarını bozmadan, müşteri istek odaklı sisteme çevirmektir.

LOGO

Markanın Amblemi


Logo Nedir ?

Logo,Bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır.

Bir Logo Nasıl Olmalıdır ?


Sade ve kolay anlaşılır olmalıdır.Ayrıca hatırlanması kolay ve mümkün olduğunca az renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilmeli, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır, özgün olmalıdır. Başka bir firmaya ait logoyla karışıklığa sebep vermemeli ve çağrıştırmamalıdır. Logo sadeliğinin yanı sıra gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman bile akılda kalıcı olmalıdır.

Aşağıda bazı logo örnekleri göreceksiniz bunlar firmaların zaman içerisinde ne gibi değişikliklere uğradığını, zamanın görselliği ve teknolojiyi takip etmenin yararlarından faydalandığını göstermektedir.


Broşür Tasarımı

Broşür ve el ilanları günümüzde kullanılan ve çok tercih edilen bir reklam ve pazarlama şeklidir. Ürünlerinizi müşteriye sunmak ve tanıtmak için yapılan en yöntemlerden biridir. Mağazacılık sektöründe ise insanlara tanıtmak istenilen ürünü detaylı anlatma için çok iyi bir yoldur. Özellikle karasız bir müşteriye evde yada gerek bulunduğu yerde inceleme imkanı sunar aslında müşterilerinize yapılmış olan çok güzel bir davet şeklidir.

Doğru tasarlanmış broşür veya el ilanı tasarımı sayesinde ürünü alacak veya hizmetten yararlanacak kişi aradığı bilgiye hızlıca ulaşır ve size çok hızlı bir şekilde geri dönüş sağlar.

İyi tasarlanmış bir broşür tasarım pazarlama alanında çok önemli bir etkiye sahiptir. Birçok kişinin aşina olduğu bu pazarlama yöntemi sayesinde, müşteri ve işletmeniz arasındaki mesafenizi en aza indirmek için broşür ve el ilanı için bizi arayın.


Afiş Tasarımı

Afişin tanımı ve amacı: yoğun bir şekilde insan nüfusunun bulunduğu ve halka açık yerlere asılan baskılı kağıt halinde karşımıza çıkan duvar ilanıdır. Afiş tasarımları, bir ürünü ya da hizmeti tanıtmak için kullanılan farklı bir reklam ve duyuru şeklidir. Afişler genellikle festival, film tanıtımları, seminer, konser gibi kültürel etkinlikler için, politik bir düşünceyi ya da siyasi bir partiyi tanıtmak için ya da sosyal mesaj vermek için hazırlanabilirler. Aslında günümüzde birçok sektöre amaçları doğrultusunda yardım eden önemli reklam araçlarından biridir. Afiş tasarımları genellikle resim ve yazıdan oluşurlar. Özellikle resim, afişin tasarımının en mühim unsurudur. Yazı, resmin tamamlayıcısı olarak kullanılır. Yazılar resmin tamamlayıcısı olarak kullanılsa bile afiş tasarımlarının temel öğelerindendir.

Afiş tasarımlarınızı yaptırırken asıl dikkat edilmesi gereken konu; müşterimizin bu afişi ne için yaptırdığını net bir şekilde belirtmesi ve hangi kitleye ulaşmak istediğini bilmesi çok önemlidir. Afiş her zaman konusuna ve çevreye ve topluma uyumlu olmalıdır.

Hazırlamakta olduğumuz afiş tasarımlarında klişeleşmiş, eski versiyonların dışında günümüze uyarlanmış en iyi fikirlerle sizlere hizmet sunmaktayız. Afiş tasarlamak ciddi bir iştir ve emek ister. İnce eleyip sık dokumak gerekir. Afiş tasarımlarında işin her ayrıntısına ve verdiği mesaja çok dikkat edilmesi gerekir. Tüm Reklam tanıtımların veya duyuruların en eski en standart bilinen şeklidir, kimi zaman bir duyuru kimi zaman propaganda aracı olarak kullanılan yazı ve resmin birleşmesi ile anlatılmak isteneni oluşturmasıdır.

Biz internet yönetimi olarak sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazırız.


Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik şirket ya da ürünlerin aslında kuruluşun tamamına hitap eden bir nizamı oluşturmaktadır. Bu nedenle de öncelikli olarak kurumsal kimlik niçin önemli sorusunun cevabının şirket içinde tam olarak oluşması gereklidir.

Kurumlarda Kişisel Düşünceler Ön plan da Olmaz.

Firmalarda devam eden iş akışı düzenli ya da karmaşık bir şekilde yürütülür. Her firmanın ya da kuruluşun öncelikle kendine has bir yönetim şekli olur. Bu daha çok yeni kuruluş aşamasından belirli bir süreçten sonraki hedefe gelene kadar geçerlidir. Firmayı kuran ya da yöneten kişinin kişisel bakış açısı ve birikimi ile paralel olarak bir gelişme gösterir. Söz konusu kişilerin vizyonu işletmeye uygun değilse o firma veya kuruluş bir türlü düzeni sağlayamaz. ve aradan geçen bir süre sonra bu firma artık belirli bir büyüklüğe ulaşamadan ve mevcut tarzdaki yönetim şekli ile sağlıksız bir kurum veya firma haline gelecektir. Kurumsal kimliğin önemi sorusunun cevabı işte bu nedenle çok önemli olmaktadır.

Kurumsal Kimlik Niçin Önemlidir

Kurumsal kimliğin olmadığı firmalarda sermayesi varsa yapı büyümüş ancak olaylara ve durumlara karşı firma içinde oluşan reaksiyonları tamamen o anda oradaki yetkili bulunan insanın tavrına bağlı bir durum almaya başlamıştır. Bu durum, hem Firma içinde çalışanları hem de Firma dışından o firma ya da hizmet alan kurum ya da kişileri ve firma dışında diğer temas halinde olunan insanları olumsuz olarak etkilemeye başlar. Bu kişi ya da kuruluşlar yaşanan karmaşa ve davranış farklılıkları nedeniyle bir süre sonra sizin firmanızı tercih etmemeye başlayabilirler.

Mesela eğer firmanız kurumsallaşmamış ve standart bir hizmet kalitesini sunmuyorsa, satış elemanınız başka bir firmaya geçince onunla birlikte müşteriniz de sizi terk edecektir. Çünkü o müşteri sizin ürün ya da hizmetinizin standart ve zaman ya da kişiye göre değişmeyecek yapısından dolayı değil, sizin müşteri temsilcinizin sohbetini sevdiği için sizden çeşitli ürün ve hizmetleri alıyordur. Aynı ürün ya hizmet kalitesini eski Satış elemanınız gittiği firmada da bulacağına ikna olduğu anda sizin firmanızı terk etmemesi için hiçbir neden kalmamıştır.

Rakiplerden ve Diğer Kurumlardan Ayrışmak İçin Gereklidir.
Kurumsal kimlik niçin gereklidir diye baktığımızda aslında sizin hem şirket içinde hem de şirket dışında nasıl göründüğün üzdür. Nasıl bir imza ile diğerlerinden ayrıldığınızda tamamen kurumsal kimliğiniz belirlenmektedir.

E-TİCARETTE SEO ÇALIŞMALARI SİZİN ÜRÜN SATIŞINIZI DESTEKLER

E-ticaret sitelerine satışı ve site gösterimini artıran (yani siteye giriş sayısını belirleyen ) SEO çalışmaları olduğu görülmektedir. SEO, bir diğer adı ile arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında daha üst sıralarda çıkabilmek için yapılan çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmalarında en önemli konu kullanıcıların en çok arama yaptığı kelimelerin tespit edilmesidir.

Ürün sayfalarında yapılması gereken SEO çalışmalarının başında ürün açıklamaları, ürünün resim, ürüne yapılacak olan yorumlar, oluşturulacak kampanyalar, ürün sayfasının sosyal paylaşım sayfalarında paylaşılması gibi çalışmalar gelmektedir. Seo’nun Amacı? Sizi arama motorlarında üst sıralara çıkmaktır..


Ürün Listeleme Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

İnternetten ürün satın almak isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı arama motorlarında alacakları ürünün aramasını yapmaktadırlar. En çok tıklanan siteler ise ilk sıralarda çıkan sitelerdir. Arama motoru optimizasyonu çalışması yaparak Google’da ilk sıralarda yer almanız mümkündür.

S E O

Bir Satış sitesinde
olması gereken özellikler.

1- SEO çalışması
2- Ürün link bilgisinin doğru belirlenmesi
3- Ürün açıklamalarını yazarken dikkatli olunması
4. Ürüne eklenen resmin özellikleri
5- Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlar
6- Kullanıcıların yorum alanlarına ilgi duyması
7- GOOGLE gibi arama motorlarının reklam birimlerinde yer alması: Ürün listeleme reklamları sayesinde,
Google’da bir arama yapıldığında, ürünlerinizi görselleri, fiyatları ve açıklamaları ile birlikte İnternet kullanıcılarına tanıtabilme imkanınız bulunmaktadır. 8- Google adwords kullanmaya başlayın: Google adwords arama motoru
Google’dan aramalı ve görüntülü reklam girebileceğiniz bir alandır.
Bu siteden verilen reklamlar, ürün sayfalarınıza gelecek olan kullanıcı sayısını arttıracaktır.
Etkileyici bir tasarıma sahip ve kullanıcının sitenizde kalmasını sağlayan bir ürün sayfanız mevcut ise, sitede kalma süreleri ve siteye gelen kullanıcı sayısı artacaktır.
Sitenizde yapılacak olan SEO çalışmaları ve sayfaların arama motoru optimizasyonuna uygun bir şekilde oluşturulması, sitenize gelecek olan kullanıcı sayısını direk olarak etkileyen etmenlerden bir tanesidir. Bu sebeple bir e-ticaret sitesi açtıktan sonra ürün sayfalarını oluştururken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.
Bizi Arayın • • •

Telefon +90 544 649 09 67

E-mail iletisim@internetyonetimi.com